ZOO Brno

Za exotikou a zážitky zamiřte do ZOO Brno

Odpočiňte si od městského ruchu ve vybrané společnosti! Každý, kdo navštíví Brno, by měl strávit alespoň půlden v brněnské ZOO. V přírodní zoologické zahradě na lesnatém kopci Mniší hora nedaleko Brněnské přehrady našlo svůj domov přes 300 druhů zvířat. Vstupte do jejich říše – ZOO Brno je otevřená celoročně a přístup sem mají i návštěvníci se psy.

  • Památka pochází z roku: 1950
  • Rozloha: 64,3 ha
  • Počet druhů: 306, počet zvířat: 1 568
  • Zajímavosti: Prvenství v odchovech ledních medvědů a šimpanzů
  • TIP: Spojte s výletem na Brněnskou přehradu nebo hrad Veveří

ZOO se původně zaměřovala na kopytníky

Myšlenka založení brněnské ZOO pochází už z roku 1935. Po válce začalo hledání vhodné lokality, která byla nalezena právě na Mniší hoře. ZOO Brno poprvé otevřela své brány roku 1953 a docházelo k jejímu rozšiřování a modernizaci. Původně byla zaměřena na chov kopytníků, postupně se chovy rozšířily o další druhy zvířat. Může se pyšnit několika prvenstvími v odchovech, například ledních medvědů nebo šimpanzů.

Vyrostly nové výběhy tygrů, ale i džungle a týpí

ZOO Brno se v průběhu let značně rozrostla, na její prohlídku si klidně vyhraďte celý den, půlden je minimum. ZOO si prošla modernizací av budování nových výběhů pokračuje nadále. Přibyl například pavilon pro tygry a levharty Tygří skála, který napodobuje jeskyni a džungli, další nové expozice jsou ozvláštněny domorodými stavbami – u vlků kanadských najdete indiánský srub, bizoni mají ve výběhu týpí, u koní Převalského naleznete mongolské jurty. Sibiřská expozice obsahuje i rekonstruovanou ruskou vesničku.

V nejnovějších expozicích se bydlí klokani a africká fauna

Dokončeny nebo těsně před dokončením jsou atraktivní expozice klokanů, orlů a Kalahariafrická vesnice. Všechny objekty jsou citlivě začleněny do krajiny a velmi moderně řešeny, aby zvířata byla co nejméně rušena a přesto je návštěvníci mohli bez překážek pozorovat. Výběhy napodobují přirozené prostředí, Kalahari bude sloužit i jako skanzen.

Zoo Brno myslí i na děti

Aby se unavení návštěvníci mohli občerstvit a zrekreovat, jsou po celém areálu rozmístěny lavičky a odpočinkové zóny. Také restaurace a stánky s občerstvením poslouží žíznivým a hladovým obdivovatelům. Rozhodně není zapomínáno na děti – v oddělení Dětské ZOO si mohou pohladit ovce nebo kozy, užít si jízdu na ponících, podívat s k morčatům nebo králíkům. Energii vybijí též na nejrůznějších skluzavkách, houpačkách, prolézačkách a dalších atrakcích.

Brány ZOO Brno jsou otevřeny po celý rok

ZOO Brno nabízí svým návštěvníkům možnost zakoupení jednorázových vstupenek nebo permanentek a také nejrůznější slevy.