Brno v současnosti

Seznamte se se základními údaji dnešní moravské metropole:

  • rozkládá se na ploše 230 kilometrů čtverečních
  • žije zde kolem 400 000 obyvatel
  • je centrem správním, kulturním i vzdělanostním
  • má hluboké historické kořeny

Brno je rájem pro turisty, kterým nabízí nejen bohatý program, ale i dokonalé zázemí. Ubytování v hotelech nebo penzionech, nepřeberné množství restaurací, kaváren i občerstvení a relaxace v okolní přírodě jistě vhodně doplní všechny možnosti vyžití.

Město mezi dvěma hrady

Historické královské město je plné památek. Slavnou historii nepřipomínají jen stavby, ale i městské slavnosti a několik zvláštností. Například pravé poledne se v Brně odbíjí již v 11 hodin, což trvá již od třicetileté války a v turistické sezóně vytrubují nedělní poledne z ochozů věže Staré radnice trubači v kostýmech.

Přitažlivá je i poloha Brna, které jako by leželo mezi dvěma hrady – přímo ve městě se tyčí hrad Špilberk a na druhé straně hrad Veveří, ke kterému se můžete pohodlně dostat lodí po Brněnské přehradě.

Kulturní Brno

Město slavného hudebního skladatele Leoše Janáčka nabízí nepřeberné množství koncertů a skvělých hudebních zážitků, jejichž celkový přehled můžete sledovat na stránkách www.mestohudby.cz.

Podpora hudebních i jiných kulturních akcí je vidět například i v nedávném otevření moderního klubu SONO, které pořádá skvělé koncerty rozličných žánrů.

Kulturním zážitkem je rozhodně také návštěva divadla a těch je v Brně nepočítaně. Od velkých a honosných až po menší, ale o to srdcovější soubory. Namátkou doporučujeme HaDivadlo, Husa na provázku, Národní divadlo nebo Divadlo Bolka Polívky!

Město plné vzdělání!

Brno je jednoznačně studentské město, to je vidět především v počtu vysokých škol a univerzit. K nejvýznamnějším zřejmě patří Masarykova univerzita, Vysoké učení technické a Mendelova univerzita, ale jsou zde i další významné vysoké školy.

Navíc se studiem se zde začíná již od malička, což potvrzuje například Masarykova juniverzita – uni pro mladé studenty ve věku 9-14 let. Nebo také VIDA science centrum, kde mají vědecký koutek pro děti již od 2 let! Na Kraví hoře potom můžete pokračovat ve zkoumání vesmíru ve hvězdném planetáriu.