Šaratice_kostel

Šaratice nabízejí nejen minerální vodu

Určitě jste již slyšeli slovo „šaratice“. Většina z nás si pod tímto pojmem představí léčivou minerální vodu Šaratica, jejíž pramen se nachází poblíž stejnojmenné obce a pomáhá všem, kteří trpí poruchami zažívacího ústrojí. Výchozím bodem pro návštěvu Šaratic, obce v Politaví, může být Slavkov u Brna vzdálený pouze 8 km. Lze se vydat po trase naučné stezky Bitva u Slavkova a kolem říčky Litavy dojít do Šaratic pohodlně pěšky. Jedná se o obec s dlouhou historií a bohatým společenským životem, která má návštěvníkům co nabídnout.

Celý článek

ZOO Brno

Za exotikou a zážitky zamiřte do ZOO Brno

Odpočiňte si od městského ruchu ve vybrané společnosti! Každý, kdo navštíví Brno, by měl strávit alespoň půlden v brněnské ZOO. V přírodní zoologické zahradě na lesnatém kopci Mniší hora nedaleko Brněnské přehrady našlo svůj domov přes 300 druhů zvířat. Vstupte do jejich říše – ZOO Brno je otevřená celoročně a přístup sem mají i návštěvníci se psy.

Celý článek

Brněnská přehrada

Odpočívejte a sportujte na Brněnské přehradě

Toužíte-li po odpočinku v přírodě, koupání i aktivní relaxaci, zavítejte na Brněnskou přehradu. Najdete zde pláže, louky, skály a čerstvý vzduch z okolních lesů. Příznivci vodních sportů si zde užijí do sytosti, rekreačním sportovcům je k dispozici půjčovna lodí nebo šlapadel u „sirky.“ Rozlehlá přehrada nabízí návštěvníkům i zajímavou historii – plány na její vybudování pocházejí již z období rakousko- uherské monarchie.

Celý článek